Wspaniały przewodnik po kotach w poniższym artykule

koty

Jeśli szukasz zwierzaka, z którym mógłbyś dzielić swoje dni, kot jest doskonałym wyborem. Chociaż zwierzęta te są bardzo niezależne, są również wspaniałymi towarzyszami. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, jeśli chodzi o opiekę nad nimi i o to, jak pomóc im wieść szczęśliwe życie.

Koty i przewody elektryczne nie pasują do siebie. Jeśli zauważysz, że Twój kot ma zwyczaj gryzienia przewodów elektrycznych, postaraj się je zwinąć i schować poza zasięgiem kota. Jeśli nie jest to możliwe, spryskaj przewody odrobiną gorzkiego jabłka. Gorzkie jabłko jest nie tylko nietoksyczne, ale koty absolutnie nie znoszą jego smaku.

Jeśli koniecznie musisz wykąpać kota, przygotuj wszystko z wyprzedzeniem. Ustaw dwie wanny wystarczająco duże, aby kot mógł się w nich zanurzyć. Napełnij je odpowiednio ciepłą wodą. W pobliżu ustaw otwartą butelkę szamponu dla kotów, ciężki ręcznik i bezpieczny transporter dla zwierząt. Załóż ciężkie gumowe rękawice. Chwyć kota za kark. W jednej wannie szybko zanurz kota, umyj go i wyszoruj. Zanurz się i spłucz w drugiej wannie. Zawiń kota bezpiecznie w ręcznik i umieść w transporterze do wyschnięcia.

Wykonaj własną, zamkniętą kuwetę z dużej skrzynki na śmieci z pokrywą. Użyj pokrywy od puszki po kawie jako wzoru do wycięcia drzwiczek z jednej strony pojemnika. Umieść pokrywkę od puszki po kawie dość wysoko na boku pojemnika. Obrysuj ją dookoła trwałym markerem. Wytnij kółko nożycami do blachy lub nożycami do cięcia kartonów. Dodaj ściółkę. Załóż pokrywkę.

Zawsze poświęcaj kotu szczególną uwagę i zapewnij mu czułość. Koty są z natury zwierzętami towarzyszącymi, ale to towarzystwo działa w dwie strony. Podobnie jak większość ludzi, koty lubią kontakty towarzyskie i czują, że są częścią rodziny. One również potrzebują poczucia, że są ważną częścią rodziny.

Nie stosuj u kota leków przeznaczonych dla psa. Jest to szczególnie ważne w przypadku leków stosowanych miejscowo. Koty same sprzątają, a jeśli lek przeznaczony dla psa zostanie zastosowany u kota, zwierzę może go połknąć. Istnieją leki, które działają zarówno u psów, jak i u kotów, ale stosuj je tylko wtedy, gdy lekarz weterynarii wyrazi na to zgodę.

Nie można popełnić błędu, wybierając kota na swojego zwierzęcego towarzysza. Są one inteligentne, zazwyczaj nie wymagają tak wiele opieki jak psy i mogą zapewnić Ci czułość, której tak pragniesz. Pamiętaj jednak, że koty nadal wymagają wielu rzeczy od swojego właściciela. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby zapewnić swojemu pupilowi dobre życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *