Porady ekspertów dotyczące utrzymania kota w zdrowiu i szczęściu!

0
koty

Na wypadek, gdybyś nie znał tego słowa, zdziczałe koty to populacja kotów, które żyją na ulicy. Kiedy dajesz im dom, zmieniasz ich życie na zawsze. Czytaj dalej, aby poznać kilka doskonałych rad dotyczących opieki nad zwierzęciem.

Trzymaj sznurki zasłon poza zasięgiem kota. Nie powinieneś pozwalać kotu bawić się sznurkami, ponieważ może on owinąć sobie sznurek wokół szyi. Może to spowodować u niego obrażenia lub śmierć. W ramach profilaktyki wszystkie sznurki należy trzymać poza zasięgiem kota.

Zapewnij kotu zajęcie, wykonując własne zabawki wiszące. Z miękkiej bawełnianej liny utnij odcinek o długości około dwóch stóp. Zawiąż węzeł na jednym końcu. Zawiąż kolejny węzeł około 3 cale od przeciwległego końca. Rozwiąż linę poniżej tego węzła. Przymocuj linę do oparcia krzesła kuchennego, aby kot mógł się nią bawić.

Koty lubią gonić ptaki i łapać je. Pomaga to kotom rozwijać i doskonalić kluczowe umiejętności łowieckie. Ale co zrobić, jeśli masz kota w domu? W sklepie zoologicznym można znaleźć zabawki dla kota, które pomogą mu symulować latającego ptaka. Twój kot to pokocha, a Ty pokochasz go za to.

Zrozum, że Twój kot łatwo ulega wpływom otoczenia. Koty mają doskonałą pamięć i zazwyczaj zachowują szkolenie przez całe życie. Z drugiej strony, zachowują również przerażające doświadczenia, a przezwyciężenie strachu zajmuje im dużo czasu. Zachęcaj swojego kota do kontaktu i unikaj sytuacji, które go przerażają.

Zapewnij swojemu kotu fontannę z wodą. Koty żyjące na wolności wolą wodę bieżącą, gdy są spragnione. Dotyczy to również kotów domowych. Koty zazwyczaj dobrze reagują na strumienie. Koty często piją z bieżącej wody w zlewie i wolą ją od wody w swojej misce. Ponadto, fontanny do picia są bardziej przyjazne dla środowiska i dają kotom możliwość naturalnego picia.

Tak samo jak ważne jest dbanie o własne zęby, musisz dbać również o swoje koty. U kotów z czasem może pojawić się nalot i płytka nazębna. Zakup szczoteczki i pasty do zębów stworzonych specjalnie dla kotów to świetny sposób na utrzymanie czystych i zdrowych zębów Twojego kota.

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś mieć lepszy pomysł na to, jak dbać o swojego kota. Koty mogą być wspaniałymi towarzyszami. Koty muszą być kochane i traktowane z troską. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, a może się okazać, że znajdziesz jakiegoś zdziczałego kota, bez którego Twoje życie będzie niekompletne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *