Dzięki tym wskazówkom staniesz się wspaniałym kocim rodzicem

0
koty

Jeśli masz kota, to zapewne wiesz, ile rocznie wydajesz na jego utrzymanie. Z kotami wiąże się wiele wydatków, takich jak jedzenie i rachunki za leczenie. Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby wydawać mniej pieniędzy na rzeczy potrzebne Twojemu kotu, o czym przeczytasz w poniższym artykule.

Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając odrobinę suchego ryżu lub kilka suchych ziaren w pustej butelce po tabletkach. Zamknij pokrywkę i tocz grzechoczącą zabawkę po podłodze. Większość kotów nie może się oprzeć temu dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek na szyjce butelki, aby zrobić z niej zabawkę do ciągnięcia lub zabawkę wiszącą.

Baw się z kotem, używając odpowiednich zabawek dla kotów. Koty uwielbiają zabawki, które pozwalają im poczuć się jak drapieżniki, za które się uważają. Staraj się używać zabawek, które pomagają im tańczyć lub skakać. Dzięki temu koty będą mogły spożytkować dodatkową energię, skacząc na zabawki, a nie na stopy ludzi.

Poproś dzieci, aby pomogły Ci w opiece nad kotem. Wyznacz im codzienne zadania, takie jak karmienie kota i czyszczenie kuwety. Opieka nad kotem nie tylko nauczy je odpowiedzialności, ale także pozwoli Ci odpocząć od tych zadań. Oznacza to, że możesz poświęcić więcej czasu na przytulanie się do kota.

Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od kota. Podobnie jak dzieci, koty muszą być trzymane z dala od takich przedmiotów jak środki czystości, ponieważ mogą im zaszkodzić. Te środki chemiczne są w zasadzie trucizną i jeśli Twój kot je zje lub dostanie na siebie, może ciężko zachorować, ulec poparzeniu lub nawet umrzeć. Przechowuj te przedmioty w miejscu, w którym kot nie będzie mógł ich znaleźć, lub zabezpiecz je przed dostępem dzieci.

Pazury kota mogą wyrządzić wiele szkód w Twoim domu. Wieża dla kotów może naprawdę uratować Twoje meble. O wiele lepiej jest, gdy kot używa swoich pazurów właśnie na niej, a nie na meblach. Może nie stanie się to z dnia na dzień, ale problem powinien w końcu ustąpić.

Stwórz obrus, z którego będą mogły korzystać koty. Często zdarza się, że koty wyjmują jedzenie z miski i jedzą je na jej brzegu. Może to spowodować duży bałagan, który będziesz musiał posprzątać. Umieść kawałek materiału lub maty pod miską kota, a następnie po prostu wyrzuć ją do kosza na śmieci, aby szybko i łatwo posprzątać.

Koty nie należą do najtańszych zwierząt domowych na świecie. Same rachunki za jedzenie są wystarczająco drogie, a jeśli dodamy do tego rachunki za leczenie i inne, robi się jeszcze drożej. Jeśli weźmiesz pod uwagę treść tego artykułu, nie będziesz musiał martwić się o opróżnianie portfela, aby zapewnić swojemu kotu to, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *