Porady dla kotów: Zadbaj o zdrowie i szczęście swojego zwierzaka

0
koty

Twój kot wydaje się prawdopodobnie najbardziej niezależnym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek widziałeś. Nie potrzebuje Twojej uwagi tak jak pies i wydaje się być samodzielny w niemal każdym aspekcie. Być może tak jest, ale Twój kot nadal potrzebuje opieki z Twojej strony. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapewnić kotu najlepszą opiekę.

Co tydzień sprawdzaj, czy Twój kot nie ma kleszczy i pcheł. Jeśli Twój kot ma pchły, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz je również w domu. Aby pozbyć się tego problemu, oprócz leczenia kota, możesz potrzebować bomb na pchły lub sprayów do zwalczania pcheł. Jeśli nie wiesz, jakich produktów używać do zwalczania kleszczy i pcheł, porozmawiaj z lekarzem weterynarii o bezpiecznych opcjach.

Należy pamiętać, że koty zazwyczaj nie dyszą. Psy dyszą, aby się ochłodzić. Jeśli kot zrzuca spodnie, jest to znak, że ma kłopoty. Twój kot może być bardzo niespokojny lub odczuwać ból. Podobnie, szybki oddech jest oznaką bólu lub niepokoju. Jeśli kot zaczyna dyszeć, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Twój kot może nie przybiec na Twoje zawołanie, ale większość kotów lubi się przytulać na swoich warunkach i w swoim czasie. Koty uwielbiają, gdy głaszcze się ich głowy i grzbiety. Nie wszystkie koty lubią masowanie brzuszków, więc bądź ostrożny. Spędzanie czasu z kotem to niezapomniane wspomnienia, na które będziesz mógł kiedyś spojrzeć.

Zabezpiecz swoje meble za pomocą drapaków i podkładek. To naturalne, że koty chcą wyciągać pazury i drapać. Nie oznacza to jednak, że właściciel kota musi mieć zniszczone meble. Zapewnij swojemu kotu miejsca, w których może drapać i przekieruj go tam, jeśli zdecyduje się wypróbować Twoją sofę. Drapaki dla kotów są dostępne w wielu kształtach i są wykonane z różnych materiałów, a niektóre koty preferują konkretny rodzaj, dlatego znalezienie odpowiedniej kombinacji dla Twojego pupila może wymagać kilku prób i błędów.

Często sprawdzaj, czy w uszach Twojego kota nie ma roztoczy. Możesz zauważyć, że Twój kot często potrząsa głową lub drapie się po uszach, jeśli je ma. Są to maleńkie pasożyty, które wyglądają jak fusy z kawy w uszach kota. Jeśli masz więcej niż jednego kota, mogą one przenosić się z kota na kota. Przed zastosowaniem jakichkolwiek leków należy skontaktować się z lekarzem weterynarii, ponieważ uszy kota muszą być najpierw odpowiednio oczyszczone.

Opieka nad kotem może przez większość czasu wydawać się niewdzięcznym zajęciem, ale każdy właściciel kota chętnie się nim zajmuje. Wystarczy skorzystać z informacji zawartych w tym artykule, aby mieć pewność, że robi się wszystko, co możliwe dla swojego niezależnego kociego towarzysza. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, być może usłyszysz więcej mruczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *