Masz problemy z kotem? Te wskazówki mogą ci pomóc!

0
koty

Posiadanie kota może być satysfakcjonującym doświadczeniem. Są to mądre, piękne zwierzęta, które nie wymagają wiele pracy, jeśli chodzi o posiadanie zwierząt domowych. Wymagają jednak uwagi i troski, aby pozostały zdrowe i zadowolone. Oto kilka wskazówek dotyczących opieki nad kotami, które pomogą Ci w opiece nad tym wspaniałym zwierzęciem.

Mleko, choć przedstawiane w niezliczonych filmach i kreskówkach, nie jest najlepszym źródłem pożywienia dla Twojego kota. Po osiągnięciu dorosłości koty nie potrzebują mleka jako stałego składnika diety. Mleko może powodować zaburzenia żołądkowe i wzdęcia. Zamiast podawać kotu mleko, zawsze podawaj mu świeżą, czystą wodę.

Trzymaj kota w domu. W przeciwieństwie do psów, kota prawie nie da się zamknąć na podwórku. Może to prowadzić do wielu niebezpieczeństw dla Twojego kota, takich jak samochody, psy, choroby wywołane przez zdziczałe koty, czy po prostu zniknięcie w nieznanym miejscu. Puszczone luzem koty są również uciążliwe dla innych, często zabijają ptaki śpiewające i pozostawiają niepożądane „odchody” w ogrodach sąsiadów. Jeśli Twój kot naprawdę lubi przebywać na świeżym powietrzu, można go przyuczyć do noszenia szelek i smyczy lub zainwestować w specjalne ogrodzenie dla kotów lub zadaszoną werandę.

Zastanów się nad wszczepieniem swojemu pupilowi mikroczipa. Koty przebywające w domu mogą wymknąć się przez otwarte drzwi. Obroża z identyfikatorem zwiększa szanse na odzyskanie kota, jeśli się zgubi, ale może też stanowić ryzyko, na przykład jeśli zahaczy o gałęzie. Wszystkie ważne informacje mieszczą się na mikroczipie wielkości ziarenka ryżu. Każde schronisko i większość gabinetów weterynaryjnych ma skanery do odczytywania mikroczipów, a co najlepsze, nie można ich zgubić.

Jeśli Twój kot zabierze wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z tym. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i nietłukące się ozdoby, którymi będziesz mógł udekorować choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować choinki potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak lameta i girlandy. Pinia stanowi dla kota zagrożenie zadławieniem, a girlandy mogą spowodować uduszenie.

Pierz posłanie kota co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli posłanie wygląda na czyste, zazwyczaj zawiera toksyny, które mogą wywołać chorobę u Twojego zwierzęcia. Wymieniaj legowisko co sześć miesięcy, aby zapewnić kotu higieniczne środowisko.

Po przeczytaniu tego artykułu masz już pojęcie, co jest potrzebne Twojemu kotu, aby był szczęśliwy. Wystarczy, że wprowadzisz wskazówki zawarte w tym artykule do swojej codziennej praktyki, a odkryjesz, że opieka nad Twoim kotem stanie się jeszcze łatwiejsza. Wtedy będziesz miał jeszcze więcej czasu, aby cieszyć się swoim kotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *