Stosuj witaminy i minerały, aby czuć się świetnie

0
witaminy

Co powstrzymuje Cię przed wypróbowaniem witamin i minerałów? Czy obawiasz się, że nie wiesz wystarczająco dużo na ten temat, aby wybrać odpowiednie produkty? Jeśli tak, to ten artykuł zawiera podstawową wiedzę, której szukasz. Jego lektura zapewni Ci podstawy, na których będziesz mógł się oprzeć.

Upewnij się, że dostarczasz organizmowi wystarczającą ilość witamin, aby mógł się zregenerować po ćwiczeniach. Gdy jesteś dobrze odżywiony, Twój organizm może szybko odzyskać siły po treningu, spalać tłuszcz i budować mięśnie bardziej efektywnie.

Jeśli brakuje Ci konkretnej witaminy, prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli dodasz ją do swojej diety, zamiast przyjmować multiwitaminę. W tabletkach tych znajduje się wiele różnych witamin i minerałów, jednak w większości przypadków poziom poszczególnych witamin nie jest tak wysoki, jak byśmy tego potrzebowali. Zakup pojedynczej witaminy będzie bardziej skuteczny.

Suplementy zawierające tłuszcze powinny być spożywane z jedzeniem, dlatego ważne jest, aby przyjmować je w czasie, gdy jemy. Witaminy E, A i K to niektóre witaminy, które nie wchłaniają się prawidłowo bez przyjmowania ich z jedzeniem. Ich działanie jest najlepsze po spożyciu tłustych pokarmów.

Jeśli zdecydujesz się na przyjmowanie multiwitaminy, upewnij się, że wybierasz właściwą. Niektóre multiwitaminy nie zawierają wszystkich witamin i minerałów, które są naprawdę korzystne dla organizmu. Należy szukać multiwitaminy zawierającej witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E i K. Powinna ona również zawierać minerały: cynk, selen, chrom, miedź, molibden i magnez.

Witaminę B2, znaną również jako ryboflawina, można znaleźć w bananach, nabiale, szparagach i popcornie. Niedobór witaminy B2 może prowadzić do wielu schorzeń, w tym do pękania warg, łuszczenia się skóry i zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Udowodniono, że ryboflawina pomaga zapobiegać anemii, zaćmie i nowotworom.

Ponieważ wiele paskudnych drobnoustrojów przenoszonych drogą powietrzną, które prowadzą do chorób, uodparnia się na nasze metody szczepień, nadszedł idealny czas, aby zacząć dodawać witaminy do swojej diety. Witamina C, E i inne witaminy często mogą zdziałać więcej w walce z przeziębieniem lub grypą u niektórych osób niż cokolwiek, co lekarz wstrzyknie do naszego organizmu, więc dlaczego nie wygrać walki, zanim jeszcze się ona rozpocznie?

Teraz znasz już podstawy, jeśli chodzi o wykorzystanie witamin i minerałów dla poprawy zdrowia. Następnym krokiem jest ustalenie, z jakimi problemami zdrowotnymi musisz się zmierzyć i jakie suplementy będą w stanie wykonać tę pracę. Czytaj dalej i ucz się, a wkrótce poczujesz się lepiej niż kiedykolwiek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *