Informacje o witaminach i minerałach, których nie znałeś

witaminy

Czy znasz 21 podstawowych witamin i minerałów niezbędnych dla optymalnego zdrowia? Czy wiesz, jak kupować odpowiednie suplementy? Jeśli nie jesteś tego świadomy, najprawdopodobniej cierpi na tym Twoja dieta. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby dowiedzieć się, jakie suplementy mogą być dla Ciebie skuteczne.

Mężczyźni po 50. roku życia potrzebują innego zestawu witamin i minerałów dla optymalnego zdrowia. Zawartość witamin takich jak cynk, kwas pantotenowy i niacyna zmniejsza się wraz z wiekiem. Aby uzyskać najlepszą mieszankę dla optymalnego zdrowia, szukaj suplementów przeznaczonych specjalnie dla mężczyzn po 50 roku życia.

Jeśli cierpisz na niedobór witamin, powinieneś rozważyć zmianę diety. Chociaż wiele osób traktuje to jako znak, że muszą pobiec do sklepu i kupić suplement, większość potrzebnych składników odżywczych można znaleźć w żywności. Poszukaj trochę informacji, aby dowiedzieć się, jakie zmiany należy wprowadzić.

Wapń pomaga w budowie i utrzymaniu mocnych kości. Witamina D jest niezbędna do wchłaniania wapnia. Możesz wychodzić na słońce, przyjmować suplementy lub spożywać wzbogaconą żywność. Każda z tych rzeczy jest dobrym sposobem na zapewnienie, że Twój organizm będzie wchłaniał wapń.

Czy masz ostatnio problemy ze wzrokiem lub po prostu zależy Ci na utrzymaniu zdrowia oczu? Spróbuj przyjmować witaminy, takie jak Omega-3, C, E i Zink. Pomagają one nie tylko dbać o oczy, ale także pomagają w innych aspektach zdrowego stylu życia.

Jeśli jako osoba dorosła przyjmujesz witaminy dla dzieci, musisz przyjmować ich więcej. Dorośli potrzebują większych dawek witamin niż dzieci, więc jedna gumka do żucia prawdopodobnie nie wystarczy. Nie bierz ich zbyt wiele, bo to też nie jest dobre.

Kwas foliowy zapobiega wadom wrodzonym, niektórym nowotworom, udarom i chorobom serca. Ta witamina z grupy B jest dodawana do mąki, płatków śniadaniowych i makaronów. Ponadto wiele warzyw liściastych, melonów, fasoli i mięsa zawiera kwas foliowy. Kwas foliowy jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, zwyrodnienia plamki żółtej, RLS, neuropatii, osteoporozy i innych oznak starzenia się.

Nie ulega wątpliwości, że codzienne dostarczanie sobie 21 niezbędnych witamin i minerałów jest sprawą najwyższej wagi. Jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości składników odżywczych z dietą, stan Twojego zdrowia może stanąć pod znakiem zapytania. Na szczęście wybór najlepszych witamin może Ci pomóc, więc wykorzystaj te wskazówki w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *