Skuteczne projektowanie stron internetowych jest teraz na wyciągnięcie ręki

0
strona internetowa

Wiedza o tym, jak działa strona internetowa, nie oznacza, że będziesz wiedział, jak jest zbudowana. Do tego potrzebne są umiejętności posługiwania się językiem HTML i wieloma funkcjami projektowymi. Zdobywanie wiedzy na temat projektowania stron internetowych jest bardzo ważne. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z zawartymi tu wskazówkami.

Szybka witryna to dobra witryna. Zdaj sobie sprawę, że odwiedzający Twoją stronę mają wiele możliwości i po prostu pójdą gdzie indziej, jeśli Twoja strona nie załaduje się od razu.

Unikaj upychania elementów strony. Każda sekcja strony powinna być od siebie naturalnie oddzielona, ponieważ dzięki temu cel każdej z nich jest bardziej czytelny. Najłatwiejszym sposobem na oddzielenie sekcji jest użycie DIV, ale istnieją też inne sposoby, w tym pozycjonowanie bezwzględne (niezalecane), polecenie CSS margin i float.

Aby zachować spójność, użyj arkusza stylów. Nie ma nic bardziej niepokojącego niż odesłanie do strony, która w niczym nie przypomina strony, którą właśnie przeglądałeś, nawet jeśli dotyczy tego samego tematu. Arkusze stylów pomagają zachować formatowanie, dzięki czemu każda strona wygląda podobnie do pozostałych.

Zwróć uwagę na tło witryny. Niektóre witryny wykorzystują w tle ruchome obrazy GIF, co czasami może być dobre, ale w większości przypadków utrudnia czytanie tekstu. Wybierz tło, które będzie współgrać z Twoją stroną, a nie z nią kolidować, a odwiedzający będą mogli lepiej czytać i rozumieć Twoją stronę oraz Twój punkt widzenia.

Linki powinny być oczywiste. Klienci nie lubią spędzać czasu na przeszukiwaniu witryny w poszukiwaniu interesujących ich treści. Posiadanie mapy witryny oraz dużych, widocznych linków pomoże odbiorcom znaleźć to, czego szukają, bez tracenia czasu na polowanie. Zaprowadź ich do swoich informacji.

Dzięki newsletterowi zyskasz stałych użytkowników. Zapisując się do newslettera, możesz na bieżąco informować odwiedzających o ważnych wydarzeniach, aktualizacjach i zmianach, a przepływ informacji często skłania ich do ponownego odwiedzenia Twojej strony. Umieść formularz w wygodnym miejscu na pasku bocznym i śledź, którzy użytkownicy się zapisują. Wysyłaj newsletter tylko do tych, którzy o niego proszą, bo możesz mieć kłopoty.

Teraz, gdy dotarłeś do końca tego artykułu, wiesz już co nieco o projektowaniu stron internetowych. Jest to jednak specyficzna umiejętność, więc warto się w tym temacie dokształcać. Pamiętaj, aby wykorzystać to, czego się tutaj nauczyłeś, na swoją korzyść, tak abyś mógł stworzyć piękną, nieskazitelną stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *