Porady dla wszystkich projektantów stron internetowych

0
strona internetowa

Jeśli chcesz projektować strony internetowe hobbystycznie, dla firmy lub nawet w ramach własnej kariery, solidne podstawy wiedzy pomogą Ci stanąć na starcie. Projektowanie stron internetowych ma wiele aspektów – od nauki języka HTML po znajomość technik optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Czytaj dalej, aby znaleźć kilka porad, które obejmą wszystkie podstawy.

Zawsze warto dodać favicon do swojej witryny. favicon to plik graficzny o wymiarach 16×16 w formacie .Ico. Ten obrazek jest widoczny obok paska adresu URL, obok tytułu strony w otwartej karcie, a także w zakładkach, jeśli zdecydujesz się na dodanie zakładki do strony. Dzięki faviconowi użytkownicy będą mogli szybko rozpoznać Twoją stronę w przeglądarce bez czytania tekstu lub bezpośredniego oglądania strony.

Może to wyglądać ładnie, ale nie należy stosować zbyt wielu animacji na stronie. Obracanie, obracanie i miganie strony sprzedażowej może i wygląda fajnie, ale prawdopodobnie odstraszy potencjalnych odbiorców. Jeśli dodasz zbyt wiele takich migających elementów, sprawisz, że Twoja strona będzie wyglądała na amatorską, co nie jest przesłaniem, które chcesz przekazać.

Upewnij się, że Twoja strona jest łatwa do zeskanowania. Badania wykazały, że ludzie zazwyczaj szybko skanują stronę, zamiast dokładnie ją przeczytać, starając się znaleźć interesujące ich treści. Podkreślony tekst podzielony na łatwe do zeskanowania sekcje może sprawić, że odbiorcy będą chcieli wrócić na Twoją stronę. Ważne informacje powinny znajdować się na samej górze. Dzięki temu odwiedzający otrzymają potrzebne im informacje w najszybszy możliwy sposób.

Aby nadać witrynie bardziej profesjonalny wygląd, nie należy umieszczać obrazu w tle strony. Obrazek w tle to krzyk niskiej jakości strony, a ponadto ładowanie takich stron trwa zazwyczaj bardzo długo. Jeśli chcesz uzyskać bardziej profesjonalny wygląd strony, ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest to, że odwiedzający będą czekać w nieskończoność, ponieważ obrazy są nadal ładowane na stronach.

Aby być na bieżąco z nowymi sztuczkami projektowania stron internetowych, powinieneś dołączyć do forum internetowego. Dołączając do tych forów, spotykasz ludzi, którzy zazwyczaj rozumieją wszystkie nowe technologie projektowania stron internetowych. Bez tej nowej technologii projektowania stron internetowych możesz skończyć z witryną, która jest całkowicie przestarzała.

Przeczytałeś porady tutaj i jesteś gotowy, aby wprowadzić je w czyn, więc przygotuj się do projektowania witryny! Zacznij od naszkicowania projektu i sporządzenia listy potrzebnych treści, a w krótkim czasie będziesz mieć swoją witrynę online.

Nie zapomnij czytać i uczyć się dalej, aby nigdy nie pozostać w tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *