Przydatne informacje dla początkujących ogrodników ekologicznych

0
ogród

Jeśli uważasz, że wyglądowi zewnętrznemu Twojego domu czegoś brakuje, oczywistym rozwiązaniem jest założenie ogrodu! Ogrody są piękne, podnoszą wartość nieruchomości i sprawiają, że Twój dom wygląda wspaniale! Ogrodnictwo to także świetny sposób na odstresowanie się. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie proste kroki możesz podjąć, aby stworzyć wspaniały ogród na swoim podwórku.

Uprawiaj w ogrodzie przyprawy i zioła kuchenne. Uprawa ziół jest na ogół bardzo prosta, a nawet można je uprawiać w skrzynce okiennej lub w doniczce w pomieszczeniu. Jednak te łatwe w uprawie rośliny są bardzo drogie w zakupie w sklepie. Uprawiając je samodzielnie, można zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.

Czytaj opakowania, w których przyszły nasiona! Każde nasiono jest inne. Niektóre mogą być wysiewane przez cały rok, inne tylko w określonym czasie. Niektóre nasiona potrzebują dziesięciu lub więcej godzin słońca dziennie, a inne znacznie mniej. Zanim pod wpływem impulsu kupisz paczkę nasion na podstawie zdjęcia, sprawdź, w co się pakujesz.

Rośliny ogrodowe, które pragną i potrzebują dużo wody, można podlewać pięcioma wiadrami galonowymi, dzięki czemu spragnione owoce i warzywa będą szczęśliwe. Wystarczy wywiercić lub wybić kilka otworów o średnicy od 1/8″ do 1/4″ w dnie pięciogalonowego wiadra, napełnić je wodą i ustawić w pobliżu spragnionej rośliny. Grawitacja pozwala na powolne i stałe podlewanie roślin, a jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie często pada deszcz, będziesz przechwytywać mnóstwo wody deszczowej, dzięki czemu wiadra będą pełne przez cały sezon.

Zanim zaczniesz sadzić ogród, zaplanuj go! Pomoże Ci to zapamiętać, gdzie posadziłeś poszczególne rośliny, gdy z ziemi zaczną wyrastać pędy. Dobry plan pomoże także umieścić każdą roślinę w miejscu, które jest dla niej najbardziej korzystne.

Po długim dniu pracy w ogrodzie wyczyść brudne ręce śniadaniowym przysmakiem. Przygotuj mieszankę z płatków owsianych i wody. Niech będzie gęsta! Użyj tej mieszanki jako środka ściernego, aby usunąć brud ze skóry i spod paznokci. Następnie umyj się wodą z mydłem, aby pozbyć się resztek brudu.

Gdy ogród zacznie rosnąć, Twój dom stanie się o wiele bardziej kompletny. Jak już wcześniej wspomniano, ogrody dodają domowi naturalnego piękna i zapewniają spokojną atmosferę. Ogrodnictwo pomaga także w zmniejszeniu stresu. Zastosuj wskazówki z tego artykułu, aby ulepszyć swój dom i swoje życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *