Porady, jak najlepiej wykorzystać ogrodnictwo

0
ogród

Dawno, dawno temu, zanim pojawiły się megamarkety oferujące dwa tysiące różnych rodzajów żywności, ludzie byli całkowicie samowystarczalni i uprawiali własne produkty w celu zdobycia pożywienia. W dzisiejszych czasach ludzie wracają do dawnego ogrodnictwa ekologicznego, czy to po to, aby poprawić swoje zdrowie, czy też zaoszczędzić trochę pieniędzy. Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, jak możesz stać się wspaniałym ogrodnikiem.

Używaj kostki mydła, aby uniknąć brudu pod paznokciami. Zanim zaczniesz pracę w ogrodzie, przesuń paznokcie po kostce mydła. W ten sposób stworzysz barierę chroniącą przed brudem. Po zakończeniu pracy w ogrodzie mydło zmyje się szybko i łatwo, pozostawiając paznokcie lśniąco czyste.

Oczywiste jest, że rośliny potrzebują wody do wzrostu. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakiej ilości wody potrzebują poszczególne rośliny. Nadmierne lub niedostateczne podlewanie roślin może poważnie zaszkodzić ich wzrostowi i zdrowiu. Nadmierne podlewanie może powodować gnicie korzeni, gdy środowisko wypełnione wodą sprzyja rozwojowi mikroorganizmów, które zjadają korzenie. Z kolei niedostateczne podlewanie może spowodować, że liście rośliny staną się suche i łamliwe.

Przyciąganie motyli i kolibrów do ogrodu. Niektóre rośliny są bardzo atrakcyjne dla motyli i kolibrów ze względu na zawarty w nich nektar. Kolibry lubią kwiaty o kształcie trąbki, zwłaszcza różowe, czerwone lub fioletowe. Przykładami takich kwiatów są wiciokrzew, fuksja i monarda. Motyle lubią kwiaty płaskie, przypominające stokrotki, takie jak chryzantemy, astry i jeżówki. Wybierz słoneczne stanowisko, ponieważ zarówno motyle, jak i kolibry cenią sobie ciepło.

Oszczędzaj pieniądze, susząc nasiona roślin jednorocznych, aby zasadzić je w przyszłym roku. Petunie, cynie i niecierpki to tylko niektóre z kwiatów, z których łatwo wydobyć i zachować nasiona. W przypadku niektórych kwiatów trzeba wydobyć strąk z nasionami i poczekać, aż się rozdzieli. W przypadku innych kwiatów, takich jak nagietek, trzeba samodzielnie otworzyć kwiat i wydobyć z niego nasiona. Po wydobyciu nasion należy pozostawić je do wyschnięcia na co najmniej tydzień. Umieść je w słoiku z gumową uszczelką i dodaj woreczki z żelem krzemionkowym, aby nie wchłaniały wilgoci. Przechowuj je w chłodnym i suchym miejscu do czasu, gdy będziesz gotowy do zasadzenia ich w przyszłym roku.

Istnieje wiele powodów, dla których warto pójść w kierunku przeciwnym do nowoczesnych technologii i technik uprawy. Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, możesz skorzystać z tych wskazówek dotyczących ogrodnictwa ekologicznego, aby wyhodować jedne z najlepszych produktów w swoim życiu. Skoncentruj się na tym, czego się tutaj dowiedziałeś, i wprowadź w życie te taktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *