Jak zaprojektować wymarzoną stronę internetową

0
strona internetowa

Kto nie chciałby mieć możliwości lub finansów, aby przywrócić klasyczny pojazd lub dostosować swój własny pomysł. Budowa niestandardowej strony internetowej to zupełnie inna historia. Wszystko zaczyna się od zrozumienia podstaw projektowania stron internetowych i tego, czym tak naprawdę jest witryna. Następnie można zająć się bardziej złożonymi zagadnieniami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaprojektować własną witrynę, przeczytaj poniższe wskazówki.

Upewnij się, że Twoja witryna przejdzie test NoScript. Firefox ma proste rozszerzenie o nazwie NoScript, które przeprowadza ten test. Niektóre treści nie są w stanie działać bez odpowiednich skryptów.

Unikaj używania ramek. Większość witryn sama zrezygnowała z ramek, ponieważ pojawiły się lepsze alternatywy, ale nadal istnieją witryny, które są uwięzione w 1996 roku. Alternatywą dla ramek nawigacyjnych są panele nawigacyjne o stałej pozycji, nawigacja w wielu miejscach (np. po lewej i na dole) lub uproszczenie struktury strony tak, aby łącza nawigacyjne nigdy nie były daleko.

Zachowaj ostrożność wobec firm hostingowych, które twierdzą, że oferują swoim klientom nieograniczoną przepustowość. Zazwyczaj jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, że jest znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie kończą się problemy, jeśli chodzi o zasady uczciwego korzystania.

Pliki, które muszą być otwierane w zewnętrznym programie, należy zawsze oznaczać ikoną. Wiele stron udostępnia pliki PDF, rzadziej DOC, które muszą być otwierane odpowiednio w programach Foxit Reader i Microsoft Word/OpenOffice. Pliki te powinny być oznaczone ikoną reprezentującą dany typ pliku oraz linkiem do pobrania odpowiedniej przeglądarki, jeśli użytkownik jej nie posiada.

Zawsze upewnij się, że przekazujesz sensowną informację zwrotną, ponieważ to właśnie ona tworzy komunikację między witryną a jej użytkownikami. Na przykład, jeśli działanie podjęte przez odwiedzającego spowoduje wystąpienie błędu, nie należy po prostu wyświetlać komunikatu „Wystąpił błąd”� Zamiast tego należy podać komunikat wyjaśniający, co się stało i jak odwiedzający może naprawić błąd, podejmując inne działanie. Bez takiej informacji zwrotnej użytkownicy są bardziej skłonni do frustracji i porzucenia witryny.

Aby przećwiczyć to, czego nauczyłeś się powyżej, spróbuj zarejestrować się na jednym z darmowych hostingów. W ten sposób można zobaczyć, jak łatwo może być, gdy nauczysz się podstaw. Po tym, będziesz miał moc, aby wielki wygląd witryn każdy jest pod wrażeniem. Wystarczy zastosować w praktyce to, czego nauczyłeś się z powyższego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *