Wyjdź z domu i zacznij zwiedzać

0
podróże

Czy nie byłoby miło uciec od wszystkiego? Jeśli odpowiedziałeś „tak”, to znaczy, że potrzebujesz wakacji. Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące podróżowania i zaplanuj bezstresowe wakacje. Jeśli wiesz dokładnie, co masz robić, powinieneś mieć wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem i dobrze się bawić.

Podczas podróży w rejony tropikalne brudną bieliznę należy zawsze trzymać w zamkniętej torbie. Hotele i domy w tropikalnych częściach świata nie są tak zabezpieczone przed insektami, jak większość domów w USA. Brudne pranie przyciąga owady, zwłaszcza mrówki, co oznacza, że ubranie, które było po prostu brudne, jest teraz zupełnie nie do noszenia przez resztę podróży.

Podczas podróży nie należy się przepakowywać. Im mniej rzeczy, tym mniejsze ryzyko kradzieży lub zgubienia cennych przedmiotów. Zabierz ze sobą tylko to, co niezbędne, i staraj się nie wypychać torby zbyt wieloma ciężkimi parami butów.

Wybierając się w podróż, pamiętaj o rozdzieleniu kart bankowych, kredytowych, czeków i gotówki. Umieść je wszystkie w różnych ukrytych kieszeniach torebki i torby podróżnej. Przestrzeganie tej prostej rady sprawi, że w razie napadu nie zostaniesz bez pieniędzy.

Jeśli podróżujesz z dzieckiem i musisz wysterylizować butelki lub gryzaki, umyj je w gorącej wodzie z mydłem, a następnie zatkaj zlew. Podgrzej wodę w hotelowym ekspresie do kawy (bez kawy ani herbaty!), a następnie zalej nią butelki lub gryzaki, tak aby były w niej zanurzone. Pozostaw je na około pięć minut i w ten sposób je wysterylizujesz!

Jeśli bierzesz leki na receptę, zaplanuj swoje wakacje. Zabierz ze sobą tyle leków, aby wystarczyło na całą podróż i dodatkowy tydzień. Najprawdopodobniej nie będziesz mógł zrealizować recepty w czasie podróży, a ponadto chcesz być zabezpieczony na wypadek opóźnienia w podróży.

Aby nie płacić wysokich cen za przekąski i jedzenie na lotnisku, przed wyjazdem z domu spakuj własną torbę z przysmakami. Precelki, krakersy, mieszanka smakowa i suszone owoce to świetne pomysły na przekąski do samolotu. Jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał płacić za przekąski na lotnisku lub na pokładzie samolotu.

Planowanie wakacji powinno być dość łatwe, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek. Powinieneś być w stanie znaleźć dobre oferty i o niczym nie zapomnieć. Planowanie to świetna sprawa, ale pamiętaj, że Twoja podróż powinna być także zabawą i przygodą. Zadbaj o to, aby Twoja podróż pozostała niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *