Wybierasz się na zakupy po nowy laptop? Najpierw sprawdź te wskazówki!

0
laptop

Laptopów można używać z wielu różnych powodów. Można na nich grać w gry, pracować lub wykonywać zadania szkolne. Właściwy laptop to przyjemność z użytkowania, ale niewłaściwy uniemożliwi Ci osiągnięcie takiej produktywności, jakiej oczekiwałeś. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze odpowiedniego laptopa.

Przed dokonaniem zakupu laptopa przeczytaj kilka opinii i recenzji klientów. Wszystkie nowe laptopy są kuszące, ale niektóre nie są warte zakupu. Właśnie dlatego czytanie recenzji właścicieli przed zakupem jest dobrym pomysłem.

Kupując komputer przenośny, należy wybrać ekran o odpowiednim rozmiarze. Spójrz na ekran swojego komputera w tej chwili i zdecyduj, czy będzie to dobry rozmiar ekranu dla Twojego nowego laptopa. W rzeczywistości warto przyjrzeć się także większym ekranom. Pamiętaj jednak, że im większy ekran, tym więcej waży laptop.

Przy zakupie nowego laptopa należy zapytać, czy istnieje możliwość wymiany starego komputera. Wielu producentów pozwoli na to, a to może zaoszczędzić kilkaset dolarów na zakupie nowego laptopa. Stary laptop jest często odnawiany i odsprzedawany, co oznacza mniej odpadów trafiających na wysypiska.

Zapytaj znajomych o ich doświadczenia z laptopami, które posiadają. Twoi przyjaciele i rodzina mogą dać Ci wiele informacji na temat tego, co ich ulubione marki były. Poszukaj znajomych, którzy mają podobne przypadki użycia jak Ty, ponieważ są to laptopy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas wyszukiwania. .

Aby mieć pewność, że laptop spełni Twoje potrzeby w zakresie oglądania, wybierz ekran, który jest wystarczająco duży, aby zapewnić Ci niezbędną przestrzeń roboczą. Jeśli często patrzysz w jedno okno, a pracujesz w drugim, najmniejsze ekrany laptopów mogą nie być dla Ciebie odpowiednie. Daj każdemu laptopowi, na który patrzysz, szybki obrót z Twoją rutyną pracy, aby sprawdzić, czy będzie działać.

Jeśli szukasz laptopa, zwróć uwagę na rozmiar pamięci podręcznej flash pod kątem przyszłej wydajności. Pamięć podręczna flash nie jest tak szybka jak dysk SSD, ale zapewnia krótszy czas uruchamiania systemu i umożliwia przechowywanie dużej ilości danych na dużym dysku twardym. Obecnie wielkość pamięci podręcznej flash waha się od 8 do 32 GB.

Przed zakupem wybranego laptopa należy przeanalizować kilka kwestii. Należy szukać funkcji, które będą rzeczywiście używane, i realistycznie patrzeć na to, gdzie i kiedy będzie się z niego korzystać. Nie ma powodu, aby mieć komputer, który nie jest tym, czym chcesz, aby był.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *