Proste i skuteczne porady dotyczące gier wideo, które pomogą Ci się doskonalić

0
gry wideo

Czy uważasz, że gry wideo to coś, w co grają tylko dzieci? Istnieje wiele tytułów, które również dorosłym sprawiają przyjemność. Istnieją różne rodzaje gier wideo, w które dorośli mogą się bawić, od gier wideo do ćwiczeń po gry wojskowe. Poruszanie się po tym świecie może być dezorientujące, ale ten artykuł pomoże Ci znaleźć właściwą drogę.

Zwracaj uwagę na klasyfikację ESRB. Podobnie jak filmy, gry wideo posiadają ratingi. Dzięki nim wiesz, dla jakiej grupy odbiorców przeznaczona jest gra, w którą zamierzasz zagrać. Jeśli kupujesz gry wideo dla osoby niepełnoletniej, koniecznie zapoznaj się z systemem klasyfikacji i ostrzeżeń.

Dowiedz się, co oznaczają oceny gier. Gry mają różne poziomy stosowności. Gry są klasyfikowane od EC (wczesne dzieciństwo) do AO (tylko dla dorosłych). Sprawdź, czy gra, którą kupujesz, jest odpowiednia dla gracza, którego masz w planach.

Znaj swoje mapy w grach wideo, w które grasz. Zrozumienie terenu jest niezwykle ważne dla zwycięstwa. Gdzie są najlepsze miejsca, w których można się ukryć i zastawić zasadzkę na przeciwnika? Gdzie można pójść na skróty, by zyskać lepszą pozycję strategiczną? Tego typu wiedza da ci ogromną przewagę strategiczną.

Jeśli martwisz się o ocenę ESRB i nie jesteś pewien, czy powinieneś kupić grę dla swojej rodziny, zwróć się o pomoc do Internetu. Przeglądając opinie użytkowników, powinieneś być w stanie dowiedzieć się, dlaczego dana gra otrzymała określoną ocenę. Możesz też odkryć rzeczy, o których ocena Cię nie poinformowała, a które będą miały wpływ na Twoją decyzję.

Jeśli to możliwe, kup wersję demonstracyjną danej gry, aby ją najpierw wypróbować. Pozwoli Ci to ocenić, czy gra Ci się spodoba, czy nie, zanim ją kupisz. Uważaj jednak na tę wskazówkę. Materiały do gier wideo należy pobierać tylko z zaufanych witryn.

Zachowaj ostrożność, pozwalając dziecku grać w gry wideo online, zwłaszcza w gry z dźwiękiem na żywo. Na takich kanałach może być używany wulgarny język, a także może występować wiele zachowań związanych z zastraszaniem. Na takich czatach mogą też grasować drapieżcy. Wiedz, co robi Twoje dziecko, i monitoruj takie czaty, aby je chronić.

Nie tylko dzieci grają dziś w gry wideo. Jeśli chcesz zająć się grami wideo jak ekspert, skorzystaj z powyższych porad. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać każdy rodzaj gry wideo, który wybierzesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *