Pomocne wskazówki, które pomogą utrzymać pieniądze w banku

0
finanse

Gospodarki nie można lekceważyć, podobnie jak celów związanych z finansami osobistymi. Próba poruszania się w chaotycznym świecie spraw finansowych może być zniechęcająca. Skorzystanie z kilku rad, które znajdziesz tutaj, może pomóc Ci przetrwać trudne czasy i pomóc w osiągnięciu celów finansowych.

System transakcyjny o wysokim prawdopodobieństwie udanych transakcji nie gwarantuje zysku, jeśli nie posiada kompleksowego podejścia do cięcia stratnych transakcji lub zamykania zyskownych transakcji we właściwych miejscach. Jeśli, na przykład, 4 z 5 transakcji przynoszą zysk w wysokości 10 dolarów, wystarczy jedna stratna transakcja o wartości 50 dolarów, aby stracić pieniądze. W odwrotnej sytuacji, jeśli 1 z 5 transakcji przynosi zysk w wysokości 50 dolarów, można uznać ten system za skuteczny, jeśli 4 stratne transakcje przyniosą tylko 10 dolarów każda.

Naucz swoje małe dziecko finansów, dając mu kieszonkowe, które może przeznaczyć na zabawki. W ten sposób nauczysz je, że jeśli wyda pieniądze ze swojej skarbonki na jedną zabawkę, będzie miało mniej pieniędzy do wydania na coś innego. Nauczy go to selektywności w wyborze tego, co chce kupić.

Pielęgnuj swoją karierę zawodową, aby uzyskać maksymalną efektywność w zakresie finansów osobistych. Ponieważ Twoja praca jest miejscem, w którym generujesz pieniądze, powinna być Twoim priorytetem numer jeden, o który musisz dbać. Jeśli cierpi na tym Twoja kariera, ucierpi na tym również cała reszta łańcucha. Upewnij się więc, że stawiasz swoją karierę na pierwszym miejscu wśród wszystkich innych inwestycji.

W pierwszej kolejności spłać wysoko oprocentowane karty kredytowe. Opracuj plan, ile pieniędzy miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę zadłużenia na kartach kredytowych. Oprócz spłacania minimalnych rat na wszystkich kartach, resztę zaplanowanej w budżecie kwoty przeznacz na kartę z najwyższym saldem. Następnie przejdź do kolejnej karty o najwyższym saldzie itd.

Załóż wysokodochodowe konto oszczędnościowe. Fundusze na czarną godzinę lub oszczędności na nagłe wydatki powinny być przechowywane na koncie oszczędnościowym o najwyższym oprocentowaniu, jakie można znaleźć. Nie należy korzystać z kont CD ani innych terminowych kont oszczędnościowych, które karzą za wcześniejsze wyjęcie pieniędzy. Konta te muszą być płynne na wypadek, gdybyś musiał z nich skorzystać w nagłych wypadkach.

Wyzwania związane z finansami osobistymi dotyczą tylko i wyłącznie Ciebie. Wiedza to potęga, jeśli chodzi o zarządzanie pieniędzmi i sprawianie, by pracowały dla Ciebie. Osiąganie celów i zapewnianie lepszej przyszłości sobie i swojej rodzinie zaczyna się od praktykowania tego, czego się nauczysz. Wykorzystaj w pełni swoje pieniądze i pozwól, aby to one zrobiły najwięcej dla Twojej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *